Open/Close Menu Kursy dla fizjoterapeutów, osteopatów i lekarzy. Terapia manualna, Dry Needling, techniki powięziowe, manipulacje wisceralne, PNF podstawowy,
kurs dry needling

W terminie 17-22 Marca odbywał się 6 dniowy kurs Dry Needling z elementami akupunktury medycznej, który poprowadził Dr Christopher Norris

Na początku uczestnicy poznawali aspekty bezpiecznego igłowania, jak również wskazania i przeciwwskazania do stosowania techniki. W dalszej części Dr Norris przeszedł do omówienia  etiologii oraz patofizjologii punktów spustowych. Zwrócił uwagę na wykorzystanie techniki powierzchownej suchej igloterapii w leczeniu dolegliwości bólowych na poziomie mięśniowo- powięziowym. Uczyliśmy się igłowania punków spustowych:

odcinka lędźwiowo- krzyżowego i pośladków;

bioder;

ramion;

kończyny górnej oraz dolnej.

Kolejne dni kursu stanowiła wiedza z zakresu akupunktury medycznej. Skupialiśmy się na pracy według protokołu medycznej akupunktury i Dry Needling z wykorzystaniem 30 powszechnych punktów akupunkturowych. Ciekawym doświadczeniem było przedstawienie jak można  łączyć metodę Dry Needling i medyczną akupunkturę w nowoczesnym postępowaniu klinicznym.

W tej części kursu skupialiśmy się na punktach biologicznie aktywnych zlokalizowanych w:

ramionach;

kończynie górnej;

biodrach;

kończynie dolnej;

plecach;

Dwa ostatnie dni poświęciliśmy zagadnieniom zaawansowanych technik oraz praktyka kliniczna. Prowadzący Christopher Norris pokazywał techniki głębokiej igłoterapii: obszarach okołookostnowych, ścięgnach oraz tkankach bliznowatych.Ponadto Uczestnicy zapoznawali  się z pozostałymi punktami biologicznie aktywnymi (akupunktury) umiejscowionymi w strefie szyi, głowy, twarzy oraz brzucha. Christopher Norris zwrócił także uwagę na techniki igłowania punktów spustowych obszaru twarzy i szyi. Na koniec zademonstrował na czym polega elektro akupunktura. W tej części położony został także nacisk na aspekt trafnego wnioskowania klinicznego oraz skupiamy się na analizie ( ocenie) studium przypadków.

Przypominamy, że następny termin kursu to 10-15 Listopada

Medical Acupuncture& Dry Needling

kurs sucha igłoterapia

Kurs suchen igłoterapii

kursy dla fizjoterapeutów warszawa

Logo_footer   
    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus