fbpx
Open/Close Menu Kursy dla fizjoterapeutów, osteopatów i lekarzy. Terapia manualna, Dry Needling, techniki powięziowe, manipulacje wisceralne, PNF podstawowy,
kurs fizjoterapii kobiet

Kurs dla fizjoterapeutów pracujących z kobietami

W dniach 20-21.10.2018 po razy kolejny gościliśmy u nas Samanthę Gillard, która poprowadziła szkolenie z rozejścia kresy białej z elementami badania USG.

Celem kursu było zwrócenie uwagi na problematykę rozejścia mięśni prostych brzucha, a także zaakcentowanie jak zaniedbania kresy białej mogą skutkować zarówno dla przedniej ściany jamy brzucha jak i negatywnie wpływać na funkcje biomechaniczne kręgosłupa.

Liczne badania i publikacje naukowe wykazują, iż problem rozejścia kresy białej jest bardzo częstą przypadłością wśród kobiet. Mają one coraz większą świadomość zagrożeń wynikających z powyższych zaniedbań dlatego też coraz częściej zgłaszają się do gabinetów fizjoterapeutycznych o pomoc. Czasem jest jednak za późno i jedynym rozwiązaniem jest zabieg operacyjny. Niemniej jednak w większości przypadków problem można wyeliminować za pomocą odpowiednich technik terapeutycznych i właściwie skomponowanych ćwiczeń. Niestety wciąż brakuje wykwalifikowanych specjalistów biegłych w tematyce fizjoterapii kobiet. Właśnie ta dziedzina stanęła w polu zainteresowania Samanthy Gillard, instruktorki kursu DRA, wykładowcy University of Worcester, doświadczonej fizjoterapeutki z ponad 24 letnią praktyką zawodową, specjalistki leczenia kobiet .

kurs DRA

Podczas dwudniowego szkolenia poznawali szereg zagadnień związanych z kresa białą, m.in.

– kliniczne zależności anatomii brzucha względem kresy białej;

– tematyka testów specjalnych rozejście kresy białej:  ocena mięśni brzucha,  testowanie napięcia kresy białej;

– czynniki i napięcia wpływające na kresę białą;

– ocena zewnętrznych  mięśni dna miednicy, ich wpływ i rolę na proces rehabilitacji rozejścia kresy białej;

– analiza badania USG w odniesieniu do kresy białej, mięśni brzucha, odległości między mięśniami prostymi brzucha (stopień ich rozejścia); Nauka odczytywania i interpretacji.

– ocena, w których przypadkach rozejścia kresy białej wskazana jest  ingerencja chirurgiczna;

– ocena i rozluźnianie nadaktywność zewnętrznego i wewnętrznego mięśnia skośnego;

– skuteczna i bezpieczna terapia kresy białej.

Aktualny terminarz kursów znajdziecie na naszej stronie Kurs DRA

Zapraszamy do kontaktu pod numerem 609-808-407.

Logo_footer   
    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016
CLOSE
CLOSE
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus