fbpx
Open/Close Menu Kursy dla fizjoterapeutów, osteopatów i lekarzy. Terapia manualna, Dry Needling, techniki powięziowe, manipulacje wisceralne, PNF podstawowy,
kurs dry needling

W terminie 17-22 Marca 2017 odbywał się 6 dniowy kurs Dry Needling z elementami akupunktury medycznej, który poprowadził Dr Christopher Norris

Na początku uczestnicy poznawali aspekty bezpiecznego igłowania, jak również wskazania i przeciwwskazania do stosowania techniki. W dalszej części Dr Norris przeszedł do omówienia  etiologii oraz patofizjologii punktów spustowych. Zwrócił uwagę na wykorzystanie techniki powierzchownej suchej igloterapii w leczeniu dolegliwości bólowych na poziomie mięśniowo- powięziowym. Uczyliśmy się igłowania punków spustowych:

odcinka lędźwiowo- krzyżowego i pośladków;

bioder;

ramion;

kończyny górnej oraz dolnej.

Kolejne dni kursu stanowiła wiedza z zakresu akupunktury medycznej. Skupialiśmy się na pracy według protokołu medycznej akupunktury i Dry Needling z wykorzystaniem 30 powszechnych punktów akupunkturowych. Ciekawym doświadczeniem było przedstawienie jak można  łączyć metodę Dry Needling i medyczną akupunkturę w nowoczesnym postępowaniu klinicznym.

W tej części kursu skupialiśmy się na punktach biologicznie aktywnych zlokalizowanych w:

ramionach;

kończynie górnej;

biodrach;

kończynie dolnej;

plecach;

Następnie przeszliśmy do  zagadnien związanych z  zaawansowanymi technikami oraz praktyką kliniczną. Prowadzący Christopher Norris pokazywał techniki głębokiej igłoterapii: obszarach okołookostnowych, ścięgnach oraz tkankach bliznowatych.Ponadto Uczestnicy zapoznawali  się z pozostałymi punktami biologicznie aktywnymi (akupunktury) umiejscowionymi w strefie szyi, głowy, twarzy oraz brzucha. Christopher Norris zwrócił także uwagę na techniki igłowania punktów spustowych obszaru twarzy i szyi. Na koniec zademonstrował na czym polega elektro akupunktura. W tej części położony został także nacisk na aspekt trafnego wnioskowania klinicznego oraz skupiamy się na analizie ( ocenie) studium przypadków.

Czym charakteryzuje się nasz kurs Medical Acupuncture & Dry Needling?

👉1) Igłowanie punktów spustowych ale nie tylko: poznasz zasady bezpiecznego nakłuwania także obszarów okołookostnowych, tkanek bliznowatych, ścięgien, punktów biologicznie aktywnych.

👉 2) Program naszego kursu wzbogacony jest o naukę igłowania 50 powszechnych punktów akupunktury. Poznasz schematy wykorzystania punktów biologicznie aktywnych w kontekście leczenia/ procesu rehabilitacji powszechnych dolegliwości pacjentów, którzy trafiają do gabinetów fizjoterapeutów, np. Kolano skoczka, uszkodzenie stożka rotatorów, łokieć tenisisty, golfisty itp.

👉 3) Kurs prowadzi wybitny specjalista Dr Norris wieloletni praktyk z ponad 30 letnim doświadczeniem. W trakcie naszego kursu prowadzący pokazuje, w których sytuacjach Dry Needling / Medyczna Akupunktura jest niezastąpiona, a w których lepsze efekty terapeutyczne uzyskamy stosując terapię manualna. Odwoła się również do schorzeń przy których wskazana jest kombinacja wspomnianych metod.

👉 4) Uczymy bezpiecznie igłować także w okolicy brzucha, twarzy, szyi, klatki piersiowej.

👉 5)Powierzchowna i głęboka igłoterapia

👉 6) Poznasz zastosowanie elektroakupunktury

💡 7)Każdą technikę nagrywamy dla Ciebie i udostępniamy na platformie online. W każdej chwili po kursie możesz wrócić do przerobionego materiału.

✍️ Termin kursu: 9-13 marca, Warszawa
Cena 3150 zł / 5 dni
Program i zapisy https://kursydlafizjoterapeutow.pl/…/medical-acupuncture-dr…/

👉 Otrzymujesz certyfikat w j. polskim i w j. angielskim- uznany przez Norris Health Institute

Mała grupa- maks. 16 osób

Kurs dedykowany jest dla fizjoterapeutów, lekarzy, osteopatów

Więcej informacji pod numerem telefonu 609-808-407

Przypominamy, że następny termin kursu to 10-15 Listopada 2017
 oraz 9-13 marca 2018

Medical Acupuncture& Dry Needling

kurs sucha igłoterapia

Kurs suchen igłoterapii

kursy dla fizjoterapeutów warszawa

Logo_footer   
    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016
CLOSE
CLOSE
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus