fbpx
Open/Close Menu Kursy dla fizjoterapeutów, osteopatów i lekarzy. Terapia manualna, Dry Needling, techniki powięziowe, manipulacje wisceralne, PNF podstawowy,

Kursy dla fizjoterapeutów I kwartał

Kursy dla fizjoterapeutów 2019

Rozpoczęliśmy Nowy Rok. Wielu z Was weszło w 2019 r z nowymi postanowieniami i planami. Jeśli wśród nich są plany związane z edukacją i doskonaleniem zawodowym to zapraszamy Was do zapoznania się z terminarzem kursów na I kwartał 2019 roku.

Nasze kursy organizowane są w Warszawie i najczęściej obejmują weekendowe spotkania.

Nasza kadra dydaktyczna składa się z wysokiej klasy polskich i zagranicznych instruktorów, którzy cechują się ogromną praktyką zawodową, wiedzą dydaktyczną oraz wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu kursów i szkoleń.

Staramy się być na bieżąco z nowościami ze świata medycyny i stale poszerzać naszą ofertę szkoleniową o nowe pozycje.  Jedną z nowości, która przygotowaliśmy dla fizjoterapeutów jest kurs z Samanthą Gillard dotyczący dysfunkcji dna miednicy i metod ich rehabilitacji. Kurs odbędzie się z lipcu 2019- szczegóły na jego temat znajdziecie na naszej stronie w zakładce Kursy rehabilitacji i fizjoterapii.

To oczywiście nie jest jedyna nowość, którą mamy dla Was 🙂 Wkrótce przedstawimy szczegóły naszych pozostałych pozycji 🙂 Teraz zapraszamy Was do poznania rozkładu szkoleń na pierwszy kwartał roku 2019

fizjoterapia szkolenia

Kursy dla fizjoterapeutów, rehabilitantów, terapeutów manualnych

Nowy rok szkoleniowy rozpoczynamy od kursu osteopatia w pediatrii i neonatologii, który poprowadzi dla Was niezmiennie Aneta Szczepańska Rybak. Kurs prowadzimy w formule 3 dniowej o łącznym wymiarze 30  godzin dydaktycznych.

Kolejny weekend to spotkanie z Piotrem Cywińskim czyli kurs manipulacje krótkodźwigniowe. Kurs trwa 4 dni i rozłożony jest na 2 zjazdy. Łączny wymiar to 40 godzin dydaktycznych. Pierwszy moduł odbędzie się już 26-27.01 a drugi 16-17.02.

Tydzień później (1-3.02.2019) zapraszamy Was do nas na kurs Podstawy diagnozy i terapii pacjenta czyli GOT TBA artykulacje stawowe LVHA z Pawłem Karczewskim.

Kurs jest bardzo intensywny i wprowadza uczestników w podstawy koncepcji osteopatycznego modelu diagnozy i terapii. Program kursu obejmuje m.in. naukę umiejętności rozpoznawania cech zaburzeń i dysfunkcji na poziomie funkcjonalnym/ strukturalnym, prowadzenia terapii z wykorzystaniem technik artykulacji stawowej LVHA, przeprowadzania kompletnej procedury GOT. Łączny wymiar to 30 godz. dydaktycznych

22-24.02.2019 odwiedzi nas Grzegorz Kowalski aby poprowadzić kurs terapia manualna tkanek miękkich. Zajęcia obejmują 30 godz. dydaktycznych.

Marzec rozpoczynamy od kursu PNF podstawowy, który prowadzi Sebastian Walczyk. Kurs podzielony jest na dwie części. Pierwsza odbędzie się w terminie 9-13.03 zaś druga 1-4.04. Kurs wyczerpuje 100 godzin dydaktycznych.

Po zakończeniu 1 części kursu PNF mamy 1 dzień przerwy i od piątku 15 marca ruszamy z kolejną edycją kursu osteopatia w pediatrii i neonatologii.

W terminie 9-10.03 spotykamy się na kurs DRA rozejście kresy białej z Samanthą Gillard. Podczas kursu prowadząca zwróci uwagę  na problematykę rozejścia mięśni prostych brzucha, konsekwencji zaniedbań oraz metod rehabilitacji pacjentek z problemem kresy białej. Pokaże również jak prowadzić ocenę i rehabilitację kresy białej pod kontrolą USG.

Ponowne spotkanie z Piotrem Cywińskim odbędzie się 23-24.03 tym razem na kursie stawy odwodowe manipulacje osteopatyczne i MET. Podczas szkolenia poruszona zostanie problematyka stawów obręczy barkowej, stawu łokciowego, nadgarstka  miednicy, stawu biodrowego, stawu klanowego i piszczelowo-strzałkowego, stawu skokowego oraz stawów stopy. Uczestnik pozna techniki osteopatyczne, MET, techniki Spencera, manipulacje stawów, techniki specjalne uzupełniające, zasady badania, testy.

Jak już wspomnieliśmy 4 kwietnia kończymy 2 część kursu PNF podstawowy. Dzień przerwy i ruszamy z kursem mięśniowo powięziowe punkty spustowe, które poprowadzi osteopata Łukasz Gąsior.

10 kwietnia odwiedza nas dr Christopher Norris w celu przeprowadzenia kursu Medical Acupuncture & Dry Needling. Kurs Dry Needling z elementami akupunktury medycznej realizowany jest w formie 5 dniowej i obejmuje 50 godzin dydaktycznych. Podczas kursu prowadzący wyczerpuje tematykę m.in. igłoterapii powierzchownej, głebokiej, punktów spustowych, obszarów okołookostnowych, punktów biologicznie aktywnych, ścięgien.

Ostatni weekend kwietnia zarezerwowany jest na kurs HVLA 🙂

Powyżej przedstawiliśmy listę szkoleń na 1 kwartał roku. Pełna oferta naszych kursów dostępna jest na stronie w zakładce kalendarz kursów i szkoleń 🙂

Pamiętajcie, że w roku 2019 możecie nadał korzystać z dofinansowania na kursy z Urzędu Pracy, a już od marca także z BUR!

Masz pytania? Zadzwoń do nas: 609-808-407.

Logo_footer   
    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016
CLOSE
CLOSE
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus