Opis zajęć

Drugi moduł kursu Anatomia Terapii Manualnej i Osteopatii obejmuje złożone i skomplikowane struktury kończyny dolnej i grzbietu. Podczas zajęć na zwłokach oraz preparatach częściowych uczestnicy będą docierać do m.in kości obręczy kończyny dolnej wraz z anatomią czynnościową i topograficzną a także naturalnych otworów i połączeń miednicy, żył kończyny dolnej. Zajęcia praktyczne dotyczyły będą także kręgosłupa z omówieniem anatomii czynnościowej i topograficznej części grzbietu.

Niewątpliwym atutem kursu jest fakt, iż zajęcia praktyczne odbywają się w małych 2-4 osobowych podgrupach, co stwarza idealne warunki do wnikliwej analizy omawianych struktur.

Prowadzący zajęcia

kursy dla fizjoterapeutów

Prosektor/ PT/ MTI Michał Szlęzak

Instruktor
Michał Szlęzak studia ukończył na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapii w 2005 roku. Tytuł certyfikowanego Kaltenborn-Evjenth terapeuty manualnego zdobył w 2006 roku. Po dwóch latach zaczął asystować na kursach MT według standardów IFOMT pod monitoringiem Staszka Legockiego. Od 2009 do 2014 roku wykładał anatomię w Zakładzie Anatomii Prawidłowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2016 zdał egzamin MT II. Pracując w indywidualnej praktyce medycznej jak i współpracując z ŚUM stale pogłębia swoją wiedzę z zakresu anatomii, biomechaniki i terapii manualnej.
kursy dla fizjoterapeutów

Prosektor/ Neuroanatom Andrzej Kaśkosz

Instruktor
Andrzej Kaśkosz jest wieloletnim pracownikiem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zakładzie Anatomii Prawidłowej Człowieka. Jest jednym z największych specjalistów z zakresu neuroanatomii. W swojej karierze kierował licznymi preparacjami i plastynacjami. Podczas pracy stale pogłębia wiedzę na temat funkcji układu nerwowego.

Szczegółowy program kursu Anatomia Terapii Manualnej i Osteopatii po kliknięciu poniżej w wybraną edycję kursu: Maj 2017 lub Październik 2017

Nadchodzące kursy