Opis zajęć

Doskonała znajomość anatomii człowieka jest czynnikiem determinującym trafną diagnozę i właściwe leczenie terapeutyczne. Topografia, budowa, współzależność struktur kostnych oraz miękkich to bardzo skomplikowane elementy, które wymagają dokładnego poznania. Niestety wiedza z atlasów anatomicznych jest w tym miejscu niewystarczająca, dlatego też oferujemy Państwu praktyczny kurs Anatomii Terapii Manualnej i Osteopatii prowadzony w prosektorium. Do dyspozycji uczestników będą zarówno zwłoki całościowe jak i preparaty częściowe.

Podczas modułu pierwszego uczestnicy będą docierali na materiale prosektoryjnym do złożonych i skomplikowanych struktur kończyny górnej oraz klatki piersiowej z umówieniem wszelkich zależności biomechanicznych, neurologicznych i mięśniowo-powięziowych.

Prowadzący zajęcia

kursy dla fizjoterapeutów

Prosektor/ PT/ MTI Michał Szlęzak

Instruktor
Michał Szlęzak studia ukończył na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapii w 2005 roku. Tytuł certyfikowanego Kaltenborn-Evjenth terapeuty manualnego zdobył w 2006 roku. Po dwóch latach zaczął asystować na kursach MT według standardów IFOMT pod monitoringiem Staszka Legockiego. Od 2009 do 2014 roku wykładał anatomię w Zakładzie Anatomii Prawidłowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2016 zdał egzamin MT II. Pracując w indywidualnej praktyce medycznej jak i współpracując z ŚUM stale pogłębia swoją wiedzę z zakresu anatomii, biomechaniki i terapii manualnej.
kursy dla fizjoterapeutów

Prosektor/ Neuroanatom Andrzej Kaśkosz

Instruktor
Andrzej Kaśkosz jest wieloletnim pracownikiem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zakładzie Anatomii Prawidłowej Człowieka. Jest jednym z największych specjalistów z zakresu neuroanatomii. W swojej karierze kierował licznymi preparacjami i plastynacjami. Podczas pracy stale pogłębia wiedzę na temat funkcji układu nerwowego.

Szczegółowy program kursu Anatomia Terapii Manualnej i Osteopatii po kliknięciu poniżej w wybraną edycję kursu:

Nadchodzące kursy

.