Opis zajęć

Terapia czaszkowo-krzyżowa to model pracy z pacjentem, który wywodzi się z medycyny osteopatycznej. Polega on na wyczuwaniu napięć i nieprawidłowości i ich uwalnianiu za pomocą bardzo delikatnych technik manualnych. Terapia nie ogranicza się do oddziaływania tylko na jeden wybrany obszar.

Wpływa na organizm ludzki skupiając się na kilku obszarach w celu:

– przywrócenia właściwego fizjologicznego obiegu płynu mózgowo-rdzeniowego;

– sprawdzenia czy na szwach nie wystąpiły dystorsję i w razie potrzeby przywrócenie utraconej/ zaburzonej ruchomości kości czaszki;

– poprawy mobilności oraz sprawności OUN;

– odnajdywaniu i rozluźnianiu restrykcji powięziowych;

– dokonywania diagnozy i terapii opony twardej.

Anatomicznie system czaszkowo-krzyżowy jest półzamknięty w mocnej oponie twardej, która szczelnie otacza mózg i rdzeń kręgowy. System ten składa się z : komory bocznej mózgu, komory trzeciej, wodociąg mózgu, komory czwartej, jamy podpajęczynówkowej, mózgu oraz rdzenia kręgowego, a także kanału środkowego rdzenia i struktur kostnych.

System ten ma wiele funkcji, podstawową jest produkcja, cyrkulacja, oczyszczanie oraz resorpcja płynu mózgowo rdzeniowego, który wytwarzany jest w komorach mózgu.

Kurs kierujemy do fizjoterapeutów, rehabilitantów, terapeutów manualnych, osteopatów oraz lekarzy ( studenci ostatnich lat).

Możliwość starania się o dofinansowanie na kurs w ramach środków KFS i BUR.

Korzyści

Po ukończeniu Kursu Terapia Czaszkowo-Krzyżowa Uczestnik będzie:

– potrafił spojrzeć na cały organizm człowieka w sposób holistyczny, całościowy;

– rozumiał wpływy mechanicznego ruchu kości czaszki na resztę organizmu i odwrotnie;

– znał zasady wzajemnego połączenia poszczególnych kości czaszki i ich wpływu na organizm;

– potrafił czuć ruchomość kości czaszki i subtelne ruchy powięzi, mięśni, narządów (motylność)

– potrafił pracować na kościach, szwach i zatokach czaszki;

Ponadto Uczestnik uzyskuje certyfikat uczestnictwa oraz dostęp do platformy z nagraniami technik prezentowanych podczas kursu.

Instruktor

kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów centrum wiedzy praktycznej k

D.O. Grzegorz Kowalski

Instruktor
Ukończył kierunek medycyna osteopatyczna z tytułem D.O. (dyplomowany osteopata) w  jednej z najbardziej rozpoznawalnych szkół w Europie – ESO European School of Osteopathy (Anglia), oraz fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W swojej praktyce zajmuję się głównie osteopatią i mikrokinezyterapią, jak również ortopedyczną medycyną manualną. Głównym zainteresowaniem zawodowym jest łączenie aspektu emocjonalnego z zaburzeniami somatycznymi, z tego względu zgłębia różne podejścia psychoterapeutyczne jak również inne niż Osteopatia podejścia holistyczne jak Tradycyjna Medycyna Chińska. Kilkanaście lat temu zaczął  praktykować  jogę, która dała mu okazję przekonać się o zmianach na poziomie emocji w wyniku pracy z ciałem i oddechem. Grzegorz jest też dyplomowanym nauczycielem jogi, której uczył się zarówno w Polsce jak i w Indiach. Obecnie jest także wykładowcą na kilku wyższych uczelniach związanych z fizjoterapią i naturoterapią

Szczegółowy program kursu Osteopatia Czaszkowo- Krzyżowa po kliknięciu poniżej w wybraną edycję kursu

Nadchodzące kursy

16
Maj

Osteopatia Czaszkowo-Krzyżowa moduł 1

09:00 — 18:00
Sala szkoleniowa

TERMIN KURSU MODUŁ 1: 16-17 Maja 2020

Podczas tego modułu uczestnik pozna zagadnienia związane z czaszką. Omówiona zostanie problematyka punktów czaszki, czucia ruchomości, wzorców zaburzeń. Po ukończeniu modułu uczestnik będzie potrafił pracować na szwach i zatokach czaszki a także przeponach ciała.

.