Opis zajęć

Założenie terapii kranio-sakralnej polega na całościowej diagnozie oraz wnikliwej analizie wszelkich symptomów i odnalezieniu ich pierwotnej przyczyny,  tak aby przerwać narastające napięcie całego systemu łącznotkankowego. Sytuacja długotrwałego utrzymującego się zwiększonego napięcia wpływa bardzo niekorzystnie na organizm ludzki, bowiem zaczynają powstawać  zmiany strukturalne na poziomie tkanek i narządów wewnętrznych oraz postępuje degeneracja stawów.

Rytm kranio-sakralny związany jest z produkcją i absorpcją płynu mózgowo-rdzeniowego. Występuje ona cyklicznie w fazach, które po sobie. Przy produkcji dochodzi do wzrostu ciśnienia i rozciągnięcia całego systemu czaszkowo-krzyżowego. Przy resorpcji ciśnienie zmniejsza się wraz z kurczeniem półzamkniętego systemu. Krążenie kranio-sakralne charakteryzują cztery parametry: amplituda, siła, symetria oraz częstotliwość. W terapii czaszkowo-krzyżowej niezwykle istotną rolę odgrywa praca z powięziami, które chronią i scalają ciało. Każdy narząd i organ posiada swoją własną powłokę powięziową.

Drugi moduł Kursu Terapia Czaszkowo-Krzyżowa poświęcony został problematyce zaburzeń kości krzyżowej oraz miednicy. Uczestnicy pod okiem instruktora nauczą się pracować na motylności kończyny górnej, dolnej, klatki piersiowej oraz okolicy brzucha.

Kurs kierowany jest do fizjoterapeutów, rehabilitantów, terapeutów manualnych oraz osteopatów (studenci ostatnich lat).

Możliwość starania się o dofinansowanie na kurs w ramach środków KFS i BUR.

Korzyści

Po ukończeniu Kursu Terapia Czaszkowo-Krzyżowa Uczestnik będzie:

– potrafił spojrzeć na cały organizm człowieka w sposób holistyczny, całościowy;

– rozumiał wpływy mechanicznego ruchu kości czaszki na resztę organizmu i odwrotnie;

– znał zasady wzajemnego połączenia poszczególnych kości czaszki i ich wpływu na organizm;

– potrafił czuć ruchomość kości czaszki i subtelne ruchy powięzi, mięśni, narządów (motylność)

– potrafił pracować na kościach, szwach i zatokach czaszki;

Ponadto Uczestnik uzyskuje certyfikat uczestnictwa oraz dostęp do platformy z nagraniami technik prezentowanych podczas kursu.

Instruktor

kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów centrum wiedzy praktycznej k

D.o. Grzegorz Kowalski

Instruktor
Ukończył kierunek medycyna osteopatyczna z tytułem D.O. (dyplomowany osteopata) w  jednej z najbardziej rozpoznawalnych szkół w Europie – ESO European School of Osteopathy (Anglia), oraz fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W swojej praktyce zajmuję się głównie osteopatią i mikrokinezyterapią, jak również ortopedyczną medycyną manualną. Głównym zainteresowaniem zawodowym jest łączenie aspektu emocjonalnego z zaburzeniami somatycznymi, z tego względu zgłębia różne podejścia psychoterapeutyczne jak również inne niż Osteopatia podejścia holistyczne jak Tradycyjna Medycyna Chińska. Kilkanaście lat temu zaczął  praktykować  jogę, która dała mu okazję przekonać się o zmianach na poziomie emocji w wyniku pracy z ciałem i oddechem. Grzegorz jest też dyplomowanym nauczycielem jogi, której uczył się zarówno w Polsce jak i w Indiach. Obecnie jest także wykładowcą na kilku wyższych uczelniach związanych z fizjoterapią i naturoterapią

Szczegółowy program kursu Osteopatia Czaszkowo-krzyżowa po kliknięciu poniżej w wybraną edycję kursu

Nadchodzące kursy

04
Lip

Osteopatia Czaszkowo-Krzyżowa moduł 2

09:00 — 18:00
Sala szkoleniowa

TERMIN KURSU MODUŁ 2: 4-5.07. 2020

Drugi moduł poświęcony został zagadnieniom kości krzyżowej oraz miednicy. Po ukończeniu kursu uczestnik potrafił będzie pracować na motylności poszczególnych obszarów ciała

.