Opis zajęć

Terapia neonatologiczna i pediatryczna to bardzo specyficzna dziedzina, która wymaga szczególnego podejścia diagnostycznego, odpowiedniej uwagi i przede wszystkim wysokich kwalifikacji terapeuty. Wiedza ta jest również niezbędna w procesach rozwojowych dziecka a także podatności na różne choroby. Bardzo istotną rolę odgrywa wiedza na temat typowych jaki atypowych zachowań i wzorców dziecka, w oparciu o którą terapeuta podejmuje decyzję o konieczności wdrożenia terapii.

Kurs Osteopatia w Pediatrii i Neonatologii skierowany jest do fizjoterapeutów, rehabilitantów, terapeutów manualnych i osteopatów, którzy chcą zdobyć bądź usystematyzować swoja wiedzę w tej dziedzinie. Podczas kursu będziemy pracowali z wykorzystaniem wielu metod terapeutycznymi. Trwający trzy dni kurs jest bogaty w zajęcia praktyczne z wykorzystaniem zarówno technik powięziowych, kranio-sakralnych, BLT jak i manipulacyjnych. Celem kursu jest wypracowanie praktycznych umiejętności klinicznych w leczeniu dzieci i niemowląt. Ponadto w trakcie trwania szkolenia terapeuci posługujący sie metodą NDT Bobath będą mogli skonfrontować swoja wiedzę i nabyć umiejętności w pracy technikami osteopatycznymi np. techniki wisceralne, kranio-sakralne, co niewątpliwie wzbogaci ich warsztat terapeutyczny.

Możliwość starania się o dofinansowanie na kurs w ramach środków KFS i BUR.

Korzyści

Po ukończeniu kursu Osteopatia w Pediatrii i Neonatologii uczestnik będzie potrafił:

  • Ocenić, które zjawiska wskazują na konieczność podjęcia interwencji terapeutycznej, oraz kiedy niemowlę powinno zostać pozostawione w fizjologicznym procesie rozwoju- jeden z najczęstszych terapeutycznych dylematów;
  • Odwracać niefizjologiczne zmiany w ciele noworodka;
  • Rozmawiać z rodzicami oraz interpretować ich zachowanie w relacji z niemowlakiem;
  • Posługiwać się i wykorzystywać techniki, które pomogą rozwiązywać najczęstsze problemy niemowląt oraz dzieci m.in.:

– kolka;

– refluks;

– trudności z karmieniem;

– zaparcia;

– zniekształcenia główki.

Instruktor

Mgr fizjoterapii, D.O. Aneta Szczepańska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz renomowanej Brytyjskiej Szkoły Osteopatii ESO European School of Osteopathy w Maidstone.

Pełni funkcje asystenta w International Academy of Manual Medicine na kursach FDM wg. S. Typaldosa.

Uczestniczka wielu kursów i szkoleń poświęconych zagadnieniom medycznym m.in. Międzynarodowy Egzamin Terapii FDM ( FDM IC), Osteopatia pediatryczna, kurs rozwijający FDM, Global Fascio-Myo-Neutral Method of Diagnosis and Hooking Treatment Using Diacutaneous Fibrolisis Technique, Functional Intergrated Needling for Pain Management, Techniki energizacji mięśni, terapia punktów spustowych, trzymodułowy kurs terapi manualnej w leczeniu dysfunkcji dolegliwości bólowych narządu ruchu. Bierze czynny udział w konferencji naukowej Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego podczas II Dnia Osteopaty.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami prowadzi własny gabinet reh-STILL-med.

Szczegółowy program kursu Osteopatia w pediatrii i neonatologii po kliknięciu poniżej w wybraną edycję kursu.

Nadchodzące kursy

19
Cze

Osteopatia w Pediatrii i Neonatologii

09:00 — 17:00
Sala szkoleniowa

TERMIN KURSU: 19-21 Czerwiec 2020

Trzydniowy kurs bogaty jest w zajęcia praktyczne z wykorzystaniem wielu technik zarówno powięziowych, kranio-sakralnych, BLT jak i manipulacyjnych. Celem kursu jest wypracowanie praktycznych umiejętności klinicznych w leczeniu dzieci i niemowląt.

09
Paź

Osteopatia w Pediatrii i Neonatologii

09:00 — 17:00
Sala szkoleniowa

TERMIN KURSU: 9-11 Październik 2020

Trzydniowy kurs bogaty jest w zajęcia praktyczne z wykorzystaniem wielu technik zarówno powięziowych, kranio-sakralnych, BLT jak i manipulacyjnych. Celem kursu jest wypracowanie praktycznych umiejętności klinicznych w leczeniu dzieci i niemowląt.

.