fbpx
Open/Close Menu Kursy dla fizjoterapeutów, osteopatów i lekarzy. Terapia manualna, Dry Needling, techniki powięziowe, manipulacje wisceralne, PNF podstawowy,
kursy dla fizjoterapeutów

Techniki czaszkowo-krzyżowe

W miniony weekend odbył się 1 moduł kursu dla fizjoterapeutów osteopatia czaszkowo-krzyżowa.

Celem czterodniowego szkolenia jest zapoznanie fizjoterapeutów z osteopatycznym modelem pracy z ciałem człowieka i nauczenia wybranych technik czaszkowo-krzyżowych przydatnej w codziennej rehabilitacji zarówno pacjentów dorosłych jak i dzieci.

O terapii czaszkowo krzyżowej pisaliśmy wielokrotnie na naszym blogu. Przypomnimy w skrócie na czym polega idea terapii. Otóż koncepcja terapii czaszkowo-krzyżowej bazuje na  znajomości anatomii, fizjologii oraz obserwacji terapeutycznych.

Na całościową terapię składa się diagnostyka oraz szereg technik, które  prowadzą do poprawy zdrowia oraz jakości życia w oparciu o podejście holistyczne czyli traktujące organizm człowieka jako całość.

Szerzej na temat osteopatii czaszkowo krzyżowej możecie przeczytać na naszej stronie.

techniki cranio sacralne kurs

Jak wygląda kurs dla fizjoterapeutów  osteopatia czaszkowo-krzyżowa

Kurs organizowany przez Centrum Wiedzy Praktycznej ma  formułę czterodniową, która  odbywa się w dwóch zjazdach.

Podczas poszczególnych modułów fizjoterapeuci poznają m.in. zagadnienia związane z anatomią oraz fizjologią czaszki, pogłębiają zdolności palpacji, która polega na  odnajdywaniu istotnych punktów czaszki oraz czucia ruchomości kości czaszki. Dodatkowo fizjoterapeuci poznają zasady pracy na motylności kończyn, okolic brzucha, klatki piersiowej. W trakcie kursu uczestnicy poznają wzorce zaburzeń w obszarze kości klinowej, potylicznej, czołowej, skroniowych, ciemieniowych, kości krzyżowej oraz w obrębie miednicy. Podczas kursu uczestnicy nauczą się także pracy na szwach i zatokach czaszki oraz przeponach.

W trakcie kursu fizjoterapeuci poznają szereg technik osteopatycznych stosowanych w terapii czaszkowo-krzyżowej, które mogą być wykorzystane zarówno w przypadku pacjentów dorosłych jak i dzieci.

Zapraszamy do zapisów na kolejne edycje. Dokładne terminy znajdziecie na naszej stronie w zakładce kursy i szkolenia.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem 609-808-407.

Logo_footer   
    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016
CLOSE
CLOSE
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus