01
Wrz
900PLN
09:00 — 17:15
Sala szkoleniowa
Ul. Romera 10

Warszawa, Polska
Ładowanie Wydarzenia

Dzień 1

9.00 -9.10 Przywitanie uczestników, sprawy organizacyjne

9.10-10.30 Część teoretyczna 1: zagadnienia związane z MPPS(Mięśniowo Powięziowymi Punktami Spustowymi):

  • – definicje,
  • – cechy,
  • – klasyfikacje i klinika,
  • – kryteria diagnostyczne,
  • – fizjologia i patofizjologia,
  • – wykorzystanie różnych metod terapeutycznych eliminowania TrP.

10.30-10.45 przerwa kawowa

10.45-11.30 Część praktyczna 1:

  • – palpacja i jej rodzaje
  • – elementy diagnostyki funkcjonalnej
  • – rozcięgno podeszwowe i mięśnie stopy – odwodziciel palucha, odwodziciel palca małego, zginacz podeszwowy palców, czworoboczny podeszwy, zginacz krótki palucha, przywodziciel palucha, zginacz krótki palca małego, międzykostne podeszwowe i grzbietowe oraz prostowniki krótkie palców i palucha

11.30-12.30 Część praktyczna 2:

  • – palpacja
  • – elementy diagnostyki funkcjonalnej
  • – mięśnie i powięzi podudzia: piszczelowy przedni, prostownik długi palców, prostownik długi palucha, strzałkowy długi krótki i trzeci, brzuchaty, podeszwowy, podkolanowy, płaszczkowaty, zginacz długi palucha, zginacz długi palców, piszczelowy tylny

12.30-13.00 Część praktyczna 3:

  • – palpacja
  • – elementy diagnostyki funkcjonalnej
  • – mięśnie i powięzi uda: dwugłowy uda, półbłoniasty i półścięgnisty

13.00-14.00 przerwa obiadowa

14.00-15.00 Część praktyczna 4:

  • – palpacja
  • – elementy diagnostyki funkcjonalnej
  • – mięśnie i powięzi uda: obszerny boczny, obszerny przyśrodkowy, prosty uda, krawiecki i napinacz powięzi szerokiej, smukły, grzebieniowy, przywodziciel długi, przywodziciel wielki

15.00-16.15  Część praktyczna 5:

  • – palpacja
  • – elementy diagnostyki funkcjonalnej
  • – mięśnie i powięzi obręczy miednicznej: pośladkowy średni i mały, pośladkowy wielki, pasmo biodrowo piszczelowe, gruszkowaty, bliźniaczy górny i dolny, zasłonowy wewnętrzny i zewnętrzny, czworoboczny uda, lędźwiowy większy i mniejszy, biodrowy

16.15-16.30 przerwa kawowa

16.30-17.00  Część praktyczna 6:

  • – palpacja
  • – elementy diagnostyki funkcjonalnej
  • – mięśnie i powięzi brzucha: przepona, prosty brzucha, skośny zewnętrzny i wewnętrzny, poprzeczny

17.00-18.00 Część praktyczna 7:

  • – palpacja
  • – elementy diagnostyki funkcjonalnej
  • – mięśnie i powięzi: powięź piersiowo-lędźwiowa, najszerszy grzbietu, najdłuższy, biodrowo-żebrowy, czworoboczny lędźwi, zębaty tylny dolny

Dzień 2

9.00-9.30 Część teoretyczna 2:

  • omówienie dysfunkcji i ich powiązań z TrPs w okolicy piersiowej, szyjnej, kończyny górnej oraz głowy

9.30-10.45 Część praktyczna 8:

  • palpacja
  • elementy diagnostyki funkcjonalnej
  • mięśnie i powięzi: czworoboczny, równoległoboczny mniejszy i większy, nadgrzebieniowy, podgrzebieniowy, obły mniejszy i większy, podłopatkowy, najszerszy grzbietu, zębaty przedni

10.45-11.00 przerwa kawowa

11.00-13.00 Część praktyczna 9:

  • palpacja
  • elementy diagnostyki funkcjonalnej
  • mięśnie i powięzi: piersiowy wielki i mały, podobojczykowy, międzyżebrowe, naramienny, kruczo-ramienny, dwugłowy ramienia, ramienny, trójgłowy ramienia, łokciowy

13.00-14.00 przerwa obiadowa

14.00-15.00 Część praktyczna 10:

  • palpacja
  • elementy diagnostyki funkcjonalnej
  • mięśnie i powięzi przedramienia: i ręki: ramienno-promieniowy, prostownik długi i krótki nadgarstka, prostownik palców, prostownik palca małego, prostownik wskaziciela, prostownik długi i krótki kciuka, odwodziciel kciuka, prostownik łokciowy nadgarstka, odwracacz, zginacz łokciowy nadgarstka, zginacz powierzchowny i głęboki palców, dłoniowy długi, zginacz promieniowy nadgarstka, nawrotny obły i czworoboczny, zginacz długi kciuka, mm kłębu, kłebika i glistowate

15.00-16.30 Część praktyczna 11:

  • palpacja
  • elementy diagnostyki funkcjonalnej
  • mięśnie i powięzi szyi i głowy: płatowate, dźwigacz łopatki, zębaty tylny górny, pochyłe, MOS, półkolcowe, proste głowy, skośne głowy, naczaszny

16.30-17.15 Część teoretyczna 3:

  • kliniczne dostosowanie terapii do stanu pacjenta
  • kiedy jaką metodę pracy z TrPs wybrać
  • pytania końcowe

Prowadzący zajęcia

D.O. Łukasz Gąsior

Instruktor
mgr, D.O Łukasz Gąsior

mgr fizjoterapii, Dyplomowany Osteopata, Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (II Wydział Lekarski, Oddział Fizjoterapii) oraz European School of Osteopathy w Maidstone Anglia. Wieloletni praktyk, założyciel gabinetu osteopatii i rehabilitacji OSTEO-MED. Wicedyrektor  i asystent w PAMO (Polska Akademia Medycyny Osteopatycznej ) oraz wykładowca w Wyższej Szkole Medycznej w Podkowie Leśnej na kierunku Osteopatia. Uczestnik wielu masterkursów, kursów, szkoleń i kongresów o tematyce medycznej, medycyny osteopatycznej i  manualnej  (m.in. International Academy of Orthopedic Medicine, Terapia Manualna w Neuromobilizacji, McKenzie, Kinesiology Taping, Trigger Point Dry Needling). Prowadzący szkolenia dla fizjoterapeutów, lekarzy i położnych.

  • ZAPISZ SIĘ NA KURS

    IMIĘ

    NAZWISKO

    DATA URODZENIA

    UZUPEŁNIJ DANE ADRESOWE

    ULICA

    KOD POCZTOWY

    MIEJSCOWOŚĆ

    ADRES E-MAIL

    TELEFON

    DANE DO FAKTURY
    (proszę uzupełnić jeżeli chcesz fakturę)

    Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

Szczegóły

Start:
Wrzesień 1 godz:09:00
Koniec:
Wrzesień 2 godz:17:15
Koszt:
900PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Organizer
Centrum Wiedzy Praktycznej
Phone:
609808407
Email:

Nadchodzące wydarzenia

26
Maj

Manipulacje wisceralne w zaburzeniach funkcji układu ruchu moduł 2

09:00 — 18:00
Sala szkoleniowa

TERMIN KURSU MODUŁ 2: 26-27 MAJ 2018

Drugi moduł poświęcony został zagadnieniom związanym ze : śledzioną, okrężnicą, płucami oraz nerkami i pęcherzem. Podczas kursu nauczysz się jak wykorzystywać techniki wisceralne w terapii w/w obszarów oraz wybranych zespołach bólowych i dysfunkcjach narządu ruchu.

26
Maj

Anatomia Terapii Manualnej i Osteopatii moduł 2

09:00 — 17:00
Śląski Uniwersytet Medyczny na Katedrze Anatomii Prawidłowej

TERMIN KURSU: 26-27 MAJ 2018

Pod okiem doświadczonych prosektorów Michała Szlęzaka i Andrzeja Kaśkosza uczestnicy poznawać będą budowę, topografię oraz wszelkie zależności dotyczące kończyny dolnej oraz grzbietu.

28
Maj

PNF podstawowy część 2

08:30 — 18:00
Sala szkoleniowa

TERMIN KURSU CZ.2: 28.05-01.06 MAJ-CZERWIEC 2018

Druga część kursu PNF stanowi rozwinięcie dotychczas zdobytej wiedzy o kolejne techniki oraz wzorce, a także umożliwia ich praktyczne wykorzystanie podczas pracy z pacjentem.

08
Cze

Osteopatia w Pediatrii i Neonatologii

09:00 — 18:00
Sala szkoleniowa

TERMIN KURSU: 8-10 CZERWIEC 2018

Trzydniowy kurs bogaty jest w zajęcia praktyczne z wykorzystaniem wielu technik zarówno powięziowych, kranio-sakralnych, BLT jak i manipulacyjnych. Celem kursu jest wypracowanie praktycznych umiejętności klinicznych w leczeniu dzieci i niemowląt.