Kursy dla fizjoterapeutów KFS

Kursy dla fizjoterapeutów w ramach dofinansowania KFS

Czym jest KFS?

KFS – Krajowy Fundusz Szkoleniowy został utworzony ze środków Funduszu Pracy z myślą o wsparciu kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców. Celem KFS jest podnoszenie kompetencji.

Komu przysługuje dofinansowanie z KFS?

O dofinansowanie w ramach KFS mogą ubiegać się wszyscy Pracodawcy, którzy zatrudniają co najmniej jednego pracownika na umowę o pracę.   Dofinansowania mogą pozyskiwać na rozwój własny lub swoich Pracowników .

Należy pamiętać, że dofinansowanie w ramach KFS nie przysługuje fizjoterapeutom na samozatrudnieniu. Nie oznacza to jednak, że takie osoby nie mogą uzyskać wsparcia. Przeciwnie, fizjoterapeuci pracujący w ramach indywidualnej działalności gospodarczej mogę starać się o dofinansowanie w ramach BUR.

Poziom dofinansowania jest uzależniony od rodzaju przedsiębiorstwa, które prowadzisz (w którym pracujesz) i wynosi: 100 % kosztów dla mikroprzedsiębiorstw i 80% dla pozostałych firm.

Procedura uzyskania dofinansowania z KFS

Każdego roku Urząd Pracy wyznacza terminy składania wniosków o dofinansowanie na wsparcie kształcenia zarówno pracodawców jak i pracowników. W celu pozyskania szczegółowych informacji pracodawca powinien zgłosić się do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności. Urząd publikuje opracowany formularz wniosku o dofinansowanie i udostępnia go na swojej stronie.

Terminy składania wniosków jak również zakres wymaganych dokumentów jest odmienny w poszczególnych urzędach. Dlatego też po szczegółowe informacje powinniście udać się do swojego Urzędu Pracy.

Dofinansowania na kursy w ramach KFS

W Centrum Wiedzy Praktycznej istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na kursy ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)> Nasza firma posiada wpis do RIS (Rejestr Instytucji Szkoleniowych) pod numerem 2.14/00010/2017, dzięki czemu Ty lub Twoi Pracownicy możecie ubiegać się o dofinansowanie na wszystkie nasze kursy!

Procedura dofinansowania z KFS

Osoba, która stara się o dofinansowanie KFS powinna:

  • Skontaktować się z nami w celu weryfikacji dostępności miejsc na szkolenie, na które stara się o dofinansowanie
  • W przypadku potwierdzenia dostępności miejsca wypełnić formularz zgłoszeniowy
  • Wypełnić wymagane przez Urząd wnioski. Jeśli Twój urząd wymaga przedstawienia dokumentów od organizatora (np. Potwierdzenie wpisu do RIS, oferta szkoleniowa, wzór certyfikatu, itp.) powiadom nas o tym. Chętnie pomożemy Ci w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji. Pamiętaj jednak, że pierwszy kwartał roku to czas , w którym wiele osób ubiega się o wsparcie z KFS. Dlatego nie zostawiaj formalności na ostatnią chwilę- daj nam przynajmniej 1 dzień na reakcję.

Pomoc w wypełnianiu wniosków odbywa się w dni robocze w godzinach 8.30-16.30

  • Skompletowany wniosek złóż osobiście w Urzędzie Pracy lub prześlij drogą elektroniczną
  • Bądź w stałym kontakcie z UP. Niezwłocznie poinformuj nas o decyzji Urzędu.
  • Opłać szkolenie w zależności od warunków Twojego Urzędu.
  • Zgłoś się na kurs 🙂
  • Pamiętaj, że po kursie Urząd Pracy poprosi Cię o okazanie się zaświadczeniem o ukończeniu kursu.

Dla ułatwienia wypełniania wniosków przygotowaliśmy dla Was, zestawienie informacji, które są przydatne przy wypełnieniu wniosku o dofinansowanie. Sprawdź w zakładce Dofinansowania

Istnieje również możliwość organizacji szkolenia przygotowanego zgodnie z Państwa potrzebami i zrealizowania go w Państwa placówce.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 609-808-407

Masz pytania w kwestii dofinansowania? Skontaktuj się z nami: kontakt@kursydlafizjoterapeutow.pl lub pod numerem 609-808-407...