Kurs fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna kurs

Kurs fizjoterapia uroginekologiczna powstał z myślą o fizjoterapeutach, którzy na co dzień pracują z kobietami.

Fizjoterapia uroginekologiczna koncentruje się na bezinwazyjnym, zachowawczym leczenie kobiecych problemów natury intymnej.

Do najczęstszych problemów uroginekologicznych kobiet zaliczamy:

  • naglące nietrzymanie moczu definiowane jako nagła, paląca potrzeba oddania moczu mimo niewielkiego wypełnienia pęcherza moczowego.
  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu- mimowolny wyciek moczu przy kichaniu, kaszlu, aktywności sportowej itp.
  • Nietrzymanie stolca, gazów
  • Gazy pochwowe
  • Obniżenie narządów miednicy mniejszej manifestujące się jako ciągłe uczucie ciała obcego, swojego rodzaju ucisku w okolicach krocza, pochwy, odbytu
  • Wulwodynia – bolesne współżycie

Celem kuru fizjoterapia w uroginekologii jest przygotowanie fizjoterapeutów do przeprowadzania badania i terapii pacjentek z dysfunkcjami mięśni przepony miednicy.

Kurs z dr Samanthą Gillard

Podczas dwudniowego kursu prowadząca Samantha Gillard omówi zależności anatomiczne oraz funkcje dna miednicy, pęcherza, jelit. W części praktycznej skupi się na ocenie mięśni dna miednicy oraz dysfunkcjach w obrębie pęcherza. Prowadząca przeprowadzi uczestników przez proces oceny pęcherza w tym z wykorzystaniem badania USG. W kolejnej części przejdziemy do procesu rehabilitacji dysfunkcji układu moczowego. Prowadząca skupi się na terapii pęcherza dla kobiet w ciąży oraz po porodzie.   Następnie przejdziemy do badania USG dna miednicy.

Dzień drugi kursu fizjoterapia uroginekologiczna rozpoczniemy od problemu wypadania pochwy. Przejdziemy przez kwestie związane z objawami nieprawidłowości, diagnostyki oraz metod rehabilitacji. Druga część dnia poświęcona zostanie dysfunkcjom jelit i sposobów ich rehabilitacji

....