fbpx
Open/Close Menu Kursy dla fizjoterapeutów, osteopatów i lekarzy. Terapia manualna, Dry Needling, techniki powięziowe, manipulacje wisceralne, PNF podstawowy,
kursy rehabilitacja

Kurs fizjoterapia uroginekologiczna- dysfunkcje i rehabilitacja dna miednicy

W dniach 5-6.07.2019 odbył się kurs fizjoterapia uroginekologiczna- dysfunkcje i rehabilitacja dna miednicy.

Celem kursu pozostawały kwestie związane między innymi z problematyką nietrzymania moczu, zrozumienie anatomii pęcherza moczowego oraz  mechanizmu trzymania moczu. Ponadto skupiliśmy się na umiejętności przeprowadzenie badania kobiet z dysfunkcją mięśni dna miednicy. Bardzo ważnym punktem programu były kwestie związane z przepukliną pochwową oraz objawy diagnostyczne dysfunkcji, a także zasady rehabilitacji. Znaczna część kobiet cierpi również na wulwodynię. Z tego tez względu prowadząca Samantha Gillard omówiła mechanizm powstawania dysfunkcji jak również odwołała się do metod rehabilitacji.

rehabilitacja szkolenia

Podczas kursu prowadząca zademonstrowała uczestnikom zasady i celowość wykorzystania USG w procesie oceny i rehabilitacji kobiet z dysfunkcjami dna miednicy.  Takie kompleksowe podejście do pacjentki ma wiele zalet,bowiem dzięki USG fizjoterapeuta może dokonać pomiaru pośrednio siły mięśniowej, wykryć w sposób nieinwazyjny aktywność mięśniową,  stanowić narzędzie do biofeedbacku w rehabilitacji a także dokonywać pomiarów struktur anatomicznych.

Wszystkie elementy praktyki łącznie z procedura badania USG zostały przez nas nagrane i po kursie każdy uczestnik otrzymuje dostęp do materiałów. Pozwala to na powtórkę materiału w każdym momencie.

Chcesz wziąć udział w kursie fizjoterapia uroginekologiczna? Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym terminarzem dostępnym na naszej stronie.

Masz pytania? Skontaktuj się z  nami: tel. 609-808-407.

Logo_footer   
    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016
CLOSE
CLOSE
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus