Kurs Suchego igłowania

Trzydniowy kurs Dry Needling

Trzydniowy kurs Dry Needling porusza problematykę zasad bezpiecznego igłowania TrP, więzadeł, ścięgien, tkanki bliznowatej, oraz połączenia ich z terapia manualną. Kurs składa się z 30 godz. dydaktycznych.

Cel kursu Dry Needling

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z zasadami bezpiecznej i skutecznej igłoterapii, nabycia wiedzy teoretycznej z zakresu fizjologii mięśni, punktów spustowych ze zwróceniem uwagi na klasyfikację dysfunkcji, czynniki wywołujące i podtrzymujące aktywność MPPS, zaburzenia trzewne i neurogenne. W tej części szczegółowo omówimy wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu Dry Needling, a także kwestie związane z samą procedura igłowania.

90 % szkolenia to zajęcia praktyczne, które obejmują naukę palpacji, lokalizowania TrP a także  metodykę igłowania.

Podczas szkolenia prowadzący demonstruje krok po kroku zasady stosowania techniki Dry Needling a potem uczestnicy praktykują zdobytą wiedzę na sobie pracując w parach. Wszystkim Uczestnikom zapewniamy niezbędne materiały jednorazowe oraz skrypt.

W trakcie kursu przedstawimy zarówno igłoterapia powierzchowna jak i głęboka. Uczestnik nauczy się igłowania w obszarze uda, stawu kolanowego, podudzia, stopy, miednicy, obręczy kończyny górnej i ramienia, przedramienia oraz ręki. Ponadto igłowaniu poddany zostanie obszar kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego.

  • Praktyka

90 % zajęć stanowi praktyka. Podczas szkolenia zdobędziesz gruntowną wiedzę na temat stosowania suchej igłoterapii, co pozwoli Ci zastosować terapię bezpośrednio po ukończeniu szkolenia.

  • Dostęp do platformy online

Każdą technikę demonstrowaną podczas szkolenia nagrywamy i udostępniamy na naszej platformie online. Szczegółowy program i opis kursu Dry Needling znajdziesz wybierając link poniżej.

 

Aktualny terminarz kursów oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz poniżej;

Kurs Dry Needling