Kurs rehabilitacja okołoporodowa

Kurs rehabilitacja okołoporodowa 

szkolenie dla fizjoterapeutów, osteopatów,lekarzy

Trzydniowy kurs podejmuje tematykę kształtowania świadomości kobiety, przyszłej matki na temat jej własnego ciała. Szczególną uwagę zwrócimy na kwestie związane z obręczą miednicy oraz przeponą moczowo-płciową.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i głównej części praktycznej, podczas której uczestnicy poznają między innymi techniki mobilizacji w obrębie miednicy. Ponadto zwrócimy uwagę na zasady pozycjonowania płodu/ optymalne ułożenie płodowe. Dodatkowo kurs wzbogacony jest o zagadnienia związane z biomechaniką i bólu w ciąży. Włączymy w to kwestie posturalne, chodu i biomechanicznych zmian kręgosłupowych,

Prowadząca:

Kurs rehabilitacja okołoporodowa prowadzi Christine Van De Putte. Christine przeprowadzi uczestników przez problematykę problemów/ dolegliwości poporodowych.

Ważnym elementem kursu będzie nauka przyjmowania postaw i ruchów funkcjonalnych, ćwiczeń, masażu, optymalnego ułożenia płodu. Ponadto odniesiemy się do pozycji porodowych zmniejszających ból. Nie pominiemy także aspektów związanych z przygotowaniem psychicznym kobiety do porodu i etapu macierzyństwa. Podczas kursu odbędzie się także część praktyczna z wykorzystaniem USG.

Kurs tłumaczony jest na język polski. Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje zaświadczenie na wzorze MEN.

Trzydniowy kurs podejmuje tematykę kształtowania świadomości kobiety, przyszłej matki na temat jej własnego ciała, ze zwróceniem szczególnej uwagi na kwestie związane z obręczą miednicy oraz przeponą moczowo-płciową.s