fbpx
Open/Close Menu Kursy dla fizjoterapeutów, osteopatów i lekarzy. Terapia manualna, Dry Needling, techniki powięziowe, manipulacje wisceralne, PNF podstawowy,
kurs sucha igłoterapia

Kursy dla fizjoterapeutów

Kursy dla fizjoterapeutów

Kurs Dry Needling, Kurs HVLA, kurs terapii manualnej, kurs powięziowy, kurs punkty spustowe i wiele innych- który kurs wybrać? Sprawdź!

Fizjoterapeuta, osteopata,rehabilitant, lekarz to grupa specjalistów, którzy są stale i bezpośrednio związani  z ochrona oraz dbałością o zdrowie pacjenta.

Dzięki swojej wiedzy oraz  umiejętnością są w stanie eliminować określone zespoły chorobowe i związane z nimi dolegliwości, a także zapobiegać ich nawrotom. Działania te odbywają się w bezpośrednim kontakcie z pacjentem, w związku z tym specjalista powinien cechować się właściwym przygotowaniem oraz działać w oparciu o najwyższe standardy zawodowe i stale podnosić jakość świadczonych usług.

Centrum WIedzy Praktycznej oferuje szeroką ofertę kursów w oparciu o wiedzę praktyczną. Dzięki naszej bogatej bazie szkoleń każdy fizjoterapeuta z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Jako wieloletni specjaliści wiemy jak ważna rolę w procesie leczenia pacjenta odgrywa wiedza praktyczna, dlatego też nasza działalność koncentruje się głównie na oferowaniu kursów dla fizjoterapeutów przekładających się wymiernie na efekty pracy klinicznej.

Naszym celem jest oferowanie Wam wiedzy oraz umiejętności na najwyższym poziomie niezbędnym do codziennej pracy z pacjentem.  Nasza kadra składa się instruktorów zarówno z Polski jak i za granicy odznaczających się ogromną praktyką zawodową, wiedzą dydaktyczną oraz wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu kursów i szkoleń.

Posiadamy status placówki oświatowej, z wpisem do Rejestru Instytucji Szkoleniowych dzięki czemu na nasze kursy dla fizjoterapeutów możecie ubiegać się o dofinansowanie.

kurs hvla

Poniżej przedstawiamy kursy dla fizjoterapeutów zaplanowane na II połowę roku 2018.

-> Osteopatia czaszkowo-krzyżowa, termin: 23-24 czerwca (moduł 1) i 21-22 lipca (moduł 2), Warszawa

Delikatne techniki kranio sakralne doskonale sprawdzają się w terapii zarówno dorosłych jak i dzieci i niemowląt. Więcej informacji na temat kursu techniki czaszkowo krzyżowe znajdziecie na naszej stronie: Kursy dla fizjoterapeutów.

-> Osteopatia w pediatrii i neonatologii, kilka edycji.

Kurs dla fizjoterapeutów, osteopatów, lekarzy pracujących z dziećmi i niemowlętami. Podczas kursu uczestnik pozna metody terapeutycznych stosowanych w leczeniu dolegliwości dzieci i niemowląt.

-> Stawy obwodowe HVLA i MET, 14-15 lipca, oraz kurs manipulacje krótkdźwigniowe HVLA, 2 moduły- kilka edycji, Warszawa

Intensywny 4 dniowy kurs dotyczący manipulacji krótkodźwiniowych. Uzupełnieniem kursy są stawy obwodowe, co daje łączny wymiar 6 dni szkolenia.

manipulacje kurs

-> DRA Rozejście kresy białej, różne terminy

Kurs dla fizjoterapeutów mający na celu zwrócenie uwagi na problematykę rozejścia mięśni prostych brzucha, którego zaniedbanie może mieć poważne konsekwencje zarówno dla przedniej ściany jamy brzucha jak i negatywnie wpływać na funkcje biomechaniczne kręgosłupa.


-> Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe, 25-26 sierpnia, WArszawa

Intensywny, praktyczny kurs prowadzony przez osteopatę, podczas którego zrozumiesz etiologię i patofizjologię mięśniowo-powięziowych zespołów bólowych,  dowiesz się jak  zdiagnozować i prawidłowo ocenić mechanizm powstawania MPS.

Po ukończeniu tego kursu będziesz wiedział jak określić wpływ punktów spustowych na stan swojego pacjenta oraz będziesz posiadał praktyczną wiedzę odnośnie wykonywania terapii manualnej i metod wspomagających leczenie punktów spustowych;


-> Bezpośrednie techniki powięziowe z wykorzystaniem FDM, moduł 1: 15-16 września, moduł 2, 17-18 listopad, Warszawa

Kolejna edycja kursu dla fizjoterapeutów, podczas którego poznasz zagadnienia związane z obszarem: odcinka szyjnego, barku, ramienia, łokcia, przedramienia, dłoni, a także zagadnienia związane ze zgłaszanymi problemami pacjentów w okolicy: odcinka piersiowego, żebra, odcinka lędźwiowego, biodra, kolana oraz stopy. Omówione zostaną również dystorsje: TB, HTB, CD, FD, CyD,TC.

-> Kursy w prosektorium- różne terminy.

Kurs dla fizjoterapeutów, osteopatów i lekarzy organizowany w prosektorium podzielony został na 3 niezależne od siebie moduły tematyczne. Podczas modułu 1 uczestnicy docierają na preparatach do skomplikowanych struktur kończyny górnej i klatki piersiowej. Moduł drugi obejmuje tematykę kończyny dolnej i grzbietu a moduł 3 poświęcony został obszarom: głowa, stawy skroniowo-żuchwowe, trzewia, jama brzuszna, ściana jamy brzusznej.

Kursy prosektoryjne odbywają się Katowicach.

-> medycyna sportowa i osteopatyczna:
Kurs wskazany dla fizjoterapeutów, osteopatów, terapeutów pracujących na codzień ze sportowcami, bądź zamierzających poszerzyć swoja ofertę. Kurs trwa 3 dni i prowadzony jest przez Petera Horobina- specjalistę medycyny sportowej i osteopatycznej.
-> Terapia manualna tkanek miękkich,

-> Manipulacje wisceralne w zaburzeniach funkcji układu ruchu

-> Kurs Dry Needling. Pięciodniowy kurs dla fizjoterapeutów,lekarzy osteopatów obejmujący tematykę bezpiecznego igłowania TrP, obszarów okołookostnowych, ścięgien, punktów biologicznie aktywnych.

-> Kurs PNF podstawowy prowadzony przez międzynarodowego instruktora IPNFA.

kursy dla fizjoterapeutów Warszawa

Szczegółowe informacje na temat naszych wszystkich kursów dla fizjoterapeutów znajdziecie na naszej stronie:

https://kursydlafizjoterapeutow.pl/kursy-i-szkolenia/

Kontakt: 609808407

kurs sucha igłoterapia.

Logo_footer   
    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016
CLOSE
CLOSE
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus