Kilka słów na temat kursów dla fizjoterapeutów

Kilka słów o kursach 

Obecnie na rynku szkoleniowym dostrzec możemy mnogość kursów i szkoleń dla fizjoterapeutów. Niemal każdy fizjoterapeuta zarówno stawiający pierwsze kroki w pracy z pacjentem jak i posiadający doświadczenie staje przed dylematem: „ Który kurs wybrać, by pogłębić swoją wiedzę, zdobyć nowe umiejętności, podnieść kwalifikacje i stać się ekspertem?”

Często pytacie nas „ Czy ten kurs będzie odpowiedni dla mnie”. Zastanawiacie się również czy nie ukończywszy Osteopatii możecie wykorzystywać techniki osteopatyczne w swojej pracy z pacjentem. Jak je wdrożyć do własnego warsztatu terapeutycznego.

Dzisiejszy wpis poświęcony został odpowiedziom na te i inne pytania. Chcielibyśmy aby posłużył Wam jako swojego rodzaju początek przewodnika po naszych kursach dla fizjoterapeutów.

Każdy fizjoterapeuta, lekarz, osteopata, terapeuta manualny to specjalista bezpośrednio i stale związany z ochroną i dbałością o zdrowie pacjenta. Właśnie ten bezpośredni kontakt z ludzkim zdrowiem sprawia, iż powinien on odznaczać się niepodważalnym przygotowaniem, a także działać w oparciu o najwyższe standardy zawodowe. Każdy fizjoterapeuta nawet posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentem powinien stale kształcić się aby poznawać nowe metody i techniki terapeutyczne, a także sposoby ich integracji, by sukcesywnie podnosić jakość swoich usług.

Nasza misja

Centrum Wiedzy Praktycznej to nowoczesna firma szkoleniowa oferująca kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów, osteopatów, chiropraktyków, lekarzy, położnych. Doskonale wiemy jak ważną rolę w pracy z pacjentem odgrywa wiedza i umiejętności dlatego też w swojej ofercie skupiamy się właśnie na przekazywaniu wiedzy praktycznej.

Oferujemy Wam uznane na całym świecie kursy, prowadzone przez wysokiej klasy instruktorów w najlepszej cenie.

„Nasza firma to unikatowa inicjatywa łącząca osteopatię i najnowsze doniesienia medyczne na potrzeby nowoczesnej rehabilitacji.”

Nauka wybranych technik terapii manualnej, czyli Osteopatia w Fizjoterapii

 O osteopatii pisaliśmy szerzej tutaj. Przypomnijmy tylko, że jest to przede wszystkim kompleksowa koncepcja leczenia, która w obszarze diagnostyki wykorzystuje ogólnie stosowane testy medyczne. Ponadto stosowane są także specjalistyczne formy testowania mających na celu ocenę ruchomości tkankowej, przepływu płynów uwzględniając stan funkcjonalny.

Oferujemy Ci innowacyjny program nauki osteopatii, opierający się na poznawaniu wybranych zagadnień oraz technik manualnych. Program poszczególnych kursów podzielony został na moduły tematyczne, które są od siebie niezależne. Np. osteopatyczne techniki powięziowe z wykorzystaniem FDM to kurs pozwalający poznać mnogość technik pracy na powięzi.

Oznacza to, że nie trzeba ukończyć innych kursów np. techniki tkanek miękkich, aby móc z powodzeniem pracować osteopatycznymi technikami strukturalnymi na tkankach miękkich, do których zaliczymy powięź. Ponadto każdy z naszych kursów modułowych np. osteopatia trzewna czy osteopatia czaszkowo-krzyżowa ma tak opracowany program, żeby uczestnik mógł skutecznie pracować w oparciu o daną metodę już po ukończeniu pierwszego modułu kursu.

To ty decydujesz, które techniki chcesz poznać w pierwszej kolejności.

Nasze kursy kierowane są dla fizjoterapeutów, lekarzy i położnych a także studentów w/w kierunków chcących poznać techniki osteopatyczne. Nie musisz kończy szkoły osteopatii aby swoją codzienną pracę z pacjentem wzbogacać i udoskonalać o techniki z dziedziny osteopatii. Nasze specjalistyczne, praktyczne kursy niewątpliwie wzbogacą Twoją ofertę terapeutyczną co przedłoży się na Twoją efektywność, skuteczność i zadowolenie w oczach pacjentów.

Gotowy zacząć swoją przygodę z praktyczną fizjoterapią?

Kursy osteopatyczne znajdujące się w działach osteopatia strukturalna tj. : techniki HVLA, techniki tkanek miękkich, powięziowe z wykorzystaniem FDM, i w dziale osteopatii wisceralnej (trzewnej) oraz osteopatii czaszkowo-krzyżowej, są olbrzymią dawką tego, co określamy wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. Są kierowane w szczególności do fizjoterapeutów oraz studentów fizjoterapii. Kursy te pozwalają pracować bardzo skutecznie z pacjentem. Przy tym pozwolą Wam oszczędzić wiele czasu i pieniędzy.

Pokrótce jakie korzyści płyną z uczestnictwa w powyższych kursach

Kurs manipulacji krótkodźwigniowych HVLA jest kursem „maksymalnie” praktycznym. Techniki te uznawane są za jedne z najtrudniejszych do wykonania w praktyce fizjoterapeutów i osteopatów. Praktyczny wymiar kursu umożliwia dokładne przećwiczenie poszczególnych technik, co wpływa na wyeliminowanie najczęściej popełnianych błędów. Dzięki temu bezpośrednio po ukończeniu kursu będziesz mógł skutecznie i bezpiecznie wdrożyć powyższe techniki w terapię swoich pacjentów.

Na kursie tkanek miękkich poznasz jedne z najczęściej stosowanych technik przez osteopatów, czyli techniki rozluźniania pozycyjnego, mięśniowo-powięziowych punktów spustowych, punktów Chapmana, czy generalnego zabiegu osteopatycznego czyli GOT-u, a to wszystko z wykorzystaniem szybkiego i skutecznego screeningu. Rozluźnianie pozycyjne jest praktycznie bez bólowe co sprawia że pacjenci bez większych oporów poddają się terapii tą metodą. Z kolei odnalezienie i opracowanie istniejących mięśniowo-powięziowych punktów spustowych szybko uwalnia od bólu.

Kurs osteopatycznych technik powięziowych z wykorzystaniem FDM jest kolejną propozycją i zarazem jednym z najbardziej praktycznych kursów polecanych fizjoterapeutą. Rozwój technologiczny sprawił, że jeszcze do niedawna tkanka łączna (powięź) była pomijana w terapii. Współcześnie staje się ona bardzo istotna, wręcz kluczowa w osiągnięciu szybkiego i trwałego efektu terapeutycznego. Na kursie uczestnicy nauczą się jak efektywnie i bezpiecznie stosować bezpośrednie techniki pracy z powięzią.

Kurs terapii wisceralnej

Osteopatyczne techniki wisceralne to kursy poświęcone tematyce trzewnej, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez fizjoterapeutów. W celu poznania relacji trzewnych, bólu rzutowanego czy dysfunkcji, które możemy obserwować w innych tkankach, z którymi pracujemy na co dzień znajomość technik wisceralnych jest kluczowa. Umiejętność przetestowania mobilności otrzewnej czy krezek jelitowych może znacznie ułatwić i poprawić efekty terapii manualnej stosowanej np. na kręgosłupie. Fizjoterapeuta nie ma obowiązku znajomości testowania trzewnego, jednak wiedza z tej dziedziny pozwoli spojrzeć na pacjenta całościowo i odróżni go od tysięcy innych terapeutów manualnych.

 

Kurs terapii czaszkowo krzyżowej

Kursy osteopatii czaszkowo-krzyżowej przez wielu praktyków uważane są za zbędne. Nic bardziej mylnego. Zazwyczaj takie opinie wygłaszają osoby nie znające w pełni tej metody lub pracują tylko z dorosłymi, a w ich warsztacie pracy dominuje strukturalne podejście, czyli traktowanie pacjenta jako ciało z pominięciem jego psychiki, emocji czy witalności. Jeżeli pracujesz z dziećmi lub często zgłaszają się do Ciebie pacjenci po urazach (najczęściej komunikacyjnych np. whiplash), to mogłeś zaobserwować, że techniki strukturalne czy bezpośrednie nie przynoszą oczekiwanego efektu a wręcz często odwrotny. Na kursie osteopatii czaszkowo-krzyżowej skierowanym do fizjoterapeutów otworzą się przed Tobą nowe sposoby pomocy pacjentom.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy do kontaktu. Tel. 609-808-407 lub kontakt@kursydlafizjoterapeutow.pl

.,