fbpx
Open/Close Menu Kursy dla fizjoterapeutów, osteopatów i lekarzy. Terapia manualna, Dry Needling, techniki powięziowe, manipulacje wisceralne, PNF podstawowy,
osteopatia w sporcie

Osteopatia w sporcie- urazy i kontuzje w sportach biegowych

W dniach 1-3.09.2017 w Centrum Wiedzy Praktycznej odbywał się kurs dla fizjoterapeutów: Osteopatia sportowa- urazy i kontuzje w sportach biegowych.

Pod okiem specjalisty terapii sportowej, doświadczonego praktyka D.O. Petera Horobina uczestnicy poznawali mechanizmy powstawania najpowszechniejszych urazów i kontuzji (np. ból rzepkowo-udowy, zespół pasma biodrowo-piszczelowego…) jak również nowoczesne i sprawdzone metody ich leczenia, jak również:

– zasady oceny klinicznej,

– techniki terapii manualnej

– zasady analizy biegu,

– reedukacja biegu,

– testowanie siły,

– analiza ruchu

– programy terapii
 w odniesieniu do najpowszechniejszych urazów I kontuzji biegaczy (np. proponowane podejście rehabilitacyjne ścięgna Achillesa…)

– wewnętrzne i zewnętrzne czynniki ryzyka wystąpienia kontuzji u biegacza w ujęciu strukturalnym, psychosocialnym jak również najczęstszych błędów treningowych

– przegląd tendinopatii: procesy patologiczne, badanie kliniczne, diagnoza, propozycja programu rehabilitacji

– przypadki kliniczne oraz modele rehabilitacyjne

Na początku kursu osteopatia w sporcie urazy i kontuzje w sportach biegowych uczestnicy poznawali m.in zasady biomechaniki biegu, kluczowe punkty do obserwacji (płaszczyzna strzałkowa, czołowa), techniki terapii manulnej wskazane do pracy z pacjentem m.in.:

  • artykulacje stawów skokowych/ stopy, biodra, kręgosłupa L,
  • stretching zginacze biodra, pośladki,
  • techniki MET- czworoboczny lędźwi
  • mobilizację łobaptki
  • manipulacje “motyl”,DOG
  • sprężynowanie żeber, i inne.

W kolejnych dniach uczestnicy zajmowali się analizą biegu, poznawali kluczowe czynniki do obserwacji, zasady i metody reedukacji biegu, testy wytrzymałościowe oraz zasady oceny ruchów FMS, badanie funkcjonalne FMS, testy.

Kurs rehabilitacja w sporcie -> nowe terminy! Najbliższa edycja 2-4 luty 2018

Logo_footer   
    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016
CLOSE
CLOSE
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus