Loading Events

« All Events

Dry Needling – grupa 2-4 osobowa!

29 listopada @ 14:00 - 30 listopada @ 18:00

1790zł
Kurs dla fizjoterapeutów z metody Dry Needling

INFORMACJE O KURSIE

 

Cel kursu

Nowa formuła kursu Dry Needling

Z radością ogłaszamy, że w odpowiedzi na potrzeby naszych kursantów, wprowadziliśmy nową formułę kursu z zakresu Dry Needling. Do tej pory kurs odbywał się w wersji trzydniowej, skierowanej do większych grup uczestników, co pozwalało na solidne przyswojenie wiedzy w krótkim czasie. Jednak bazując na Waszych sugestiach i oczekiwaniach, postanowiliśmy stworzyć kameralną wersję, która umożliwi bardziej indywidualne podejście i jeszcze głębsze przyswojenie umiejętności.

Nowa formuła kursu to dwudniowe szkolenie, które odbywa się w mniejszych, maksymalnie 2-4 osobowych grupach. Taki układ daje uczestnikom większą swobodę w zadawaniu pytań, większą interakcję z prowadzącym oraz czas na dokładniejsze ćwiczenie poszczególnych technik. Kameralna grupa gwarantuje, że każdy kursant otrzyma pełną uwagę instruktora, co przekłada się na jeszcze wyższą jakość nauki i większą pewność w stosowaniu techniki Dry Needling w pracy z pacjentami.

Decyzja o zmniejszeniu liczby uczestników to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na kursy o wyższym standardzie, gdzie nacisk kładziemy na jakość nauki i komfort uczestników. Zapraszamy do udziału w kursie, który pozwoli Ci na skuteczne i pewne opanowanie tej zaawansowanej metody terapeutycznej!

Cel kursu Dry Needling

Dry Needling (sucha igłoterapia) to metoda terapeutyczna, która polega na oddziaływaniu za pomocą cienkich igieł na wybrana strukturę anatomiczną. Nazwa sucha igłoterapia nie jest tu przypadkowa- terapia odbywa się bez podawania (czyli iniekcji) jakichkolwiek preparatów.

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z zasadami bezpiecznej i skutecznej igłoterapii, nabycia wiedzy teoretycznej z zakresu fizjologii mięśni, punktów spustowych ze zwróceniem uwagi na klasyfikację dysfunkcji, czynniki wywołujące i podtrzymujące aktywność MPPS, zaburzenia trzewne i neurogenne. W tej części szczegółowo zostaną omówione wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu Dry Needling, a także kwestie związane z samą procedura igłowania.

90 % szkolenia to zajęcia praktyczne, które obejmują naukę palpacji, lokalizowania TrP a także metodykę igłowania.

Podczas szkolenia prowadzący demonstruje krok po kroku zasady stosowania techniki Dry Needling a potem uczestnicy praktykują zdobytą wiedzę na sobie pracując w parach. Wszystkim Uczestnikom zapewniamy niezbędne materiały jednorazowe oraz skrypt.

W trakcie kursu przedstawiona zostanie zarówno igłoterapia powierzchowna jak i głęboka. Uczestnik nauczy się igłowania w obszarze uda, stawu kolanowego, podudzia, stopy, miednicy, obręczy kończyny górnej i ramienia, przedramienia oraz ręki. Ponadto igłowaniu poddany zostanie obszar kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego.

Przykłady dolegliwości, przy których zastsowanie znajduje sucha igłoterapia:

  • nawracające kręcze,
  • dolegliwości bólowe głowy, migreny
  • przeciążeniach i uszkodzeniach stożka rotatorów,
  • przyparcia boczne rzepek,
  • kolano skoczka, kolano biegacza,
  • stany przeciążeniowe gęsiej stopy,
  • zespół mięśnia gruszkowatego,
  • łokieć tenisisty, łokieć golfisty,
  • zespół górnego/ dolnego skrzyżowania (Upper Cross Syndrome),
  • ostroga piętowa,
  • stany pourazowe mięśni,

Możliwość starania się o dofinansowanie na kurs w ramach środków KFS i BUR.

Korzyści

Podczas kursu zwracamy uwagę na:

  • Mechanizmy bólowe

Zrozumienie mechanizmów biologicznych to klucz skutecznej terapii i trafnej diagnozy. Podczas kursu Dry Needling poznasz m.in. etiologie i patofizjologie punktów spustowych a także metody diagnozowania TrP.

  • Palpację

Umiejętności palpacyjne odgrywają istotna rolę w procesie leczenia pacjenta. Dlatego też podczas kursu nauczysz się jak dokonywać palpacji opracowywanych mięśni.

  • Kwalifikowanie pacjenta do zabiegu Dry Needling

Podczas kursu omówione zostaną szczegółowo wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu Dry Needling. Zwrócimy uwagę m.in. na kwestie tj.: przygotowanie miejsca zabiegowego, zgoda pacjenta, ubezpieczenie.

  • Aspekty bezpiecznego igłowania

Przedstawione zostaną zasady wkłucia, penetracji tkanki a także metody manipulacji igłą zarówno w kontekście DDN jak i SDN.

  • Łączenie igłowania z innymi formami terapii manualnej

Podczas szkolenia dowiesz się, w których przypadkach lepsze efekty terapeutyczne osiągniesz stosując terapię manualną, a w których wskazana jest kombinacja z Dry Needling.

  • Wykorzystanie suchego igłowania w celu zmniejszania bólu, stanu zapalnego, oddziaływania na i poprzez więzadła, terapii blizn.
  • Praktykę

Jak już zostało wspomniane 90 % zajęć stanowi praktyka. Podczas szkolenia zdobędziesz gruntowną wiedzę na temat stosowania suchej igłoterapii, co pozwoli Ci zastosować terapię bezpośrednio po ukończeniu szkolenia.

  • Dostęp do platformy online

Każdą technikę demonstrowaną podczas szkolenia nagrywamy i udostępniamy na naszej platformie online.

  • Kameralna grupa: 2-4 osobowa.

Kurs kierowany jest do fizjoterapeutów ( studenci z min. tytułem licencjata), osteopatów, chiropraktyków, rehabilitantów, ortopedów oraz lekarzy.

PROGRAM ZAJĘĆ

Kurs Dry Needling – Zawartość i program

Godziny kursu:

1 dzień: 14.00-18.00 ( ok 16.00 przewidziana 15-minutowa przerwa)

2 dzień: 9.00-18.00 (przewidziane przerwy: ok 10.30- 15 minutowa, o 13.30 - 30 min, o 16.00- 15 minutowa)

Grupa: 2-4 oosby

 

Kurs Dry Needling w nowej, skondensowanej wersji, obejmujący półtora dnia intensywnego szkolenia, został zaprojektowany z myślą o fizjoterapeutach, którzy chcą szybko i skutecznie opanować tę popularną metodę leczenia bólu mięśniowego i powięziowego. Podczas kursu uczestnicy zapoznają się z teorią i techniką igłowania, a także nauczą się, jak stosować tę metodę w praktyce w różnych obszarach ciała.

Główne zagadnienia poruszane w kursie

  1. Wprowadzenie do suchej igłoterapii
    Uczestnicy zapoznają się z podstawami terapii igłami, różnicami między Dry Needling a innymi technikami (np. akupunkturą) oraz mechanizmem działania tej metody, który polega na zastosowaniu cienkich igieł w określonych punktach ciała w celu zmniejszenia bólu, rozluźnienia napiętych mięśni i poprawy funkcji ruchowych.
  2. Fizjologia mięśni i mechanizmy bólu
    Kursanci dowiedzą się o mechanizmach powstawania punktów spustowych (MPPS) – małych obszarów napięcia w mięśniach, które mogą powodować ból i ograniczenie ruchomości. Zrozumienie tych procesów jest kluczowe do skutecznego zastosowania Dry Needling.
  3.  Diagnostyka i lokalizacja punktów spustowych
    Kursanci nauczą się, jak rozpoznawać punkty spustowe i jak prawidłowo je traktować igłami. W szczególności kurs koncentruje się na diagnostyce punktów spustowych w różnych partiach ciała i technikach skutecznego ich leczenia.

3. Praktyczne zastosowanie igłowania
Podczas kursu uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się, jak stosować igły w różnych częściach ciała, zaczynając od obszarów nóg i kończyn dolnych, poprzez obręcz miednicy, kończyny górne, aż do kręgosłupa. Kursanci zapoznają się z technikami igłowania w szczególności w rejonach:

    • Obszar uda, podudzia, stopy – techniki igłowania na mięśniach nóg, stosowane m.in. w leczeniu urazów sportowych i bólów przewlekłych.
    • Obręcz miednicy i kończyny górnej – leczenie napięć w obręczy barkowej, ramionach, nadgarstkach oraz w obrębie stawów biodrowych.
    • Kręgosłup – techniki aplikacji igieł w okolicach kręgosłupa piersiowego, lędźwiowego i szyjnego, w leczeniu bólów pleców i sztywności.

4. Specjalistyczne aplikacje
W ostatniej części kursu, uczestnicy zapoznają się z zaawansowanymi technikami stosowania Dry Needling w leczeniu specyficznych problemów, takich jak zmniejszanie bólu, praca z bliznami, ograniczenie stanu zapalnego oraz leczenie przewlekłych dolegliwości mięśniowych.

5. Dyskusja i wymiana doświadczeń
Na zakończenie kursu odbędzie się sesja dyskusyjna, podczas której uczestnicy będą mogli omówić swoje wrażenia z kursu, zadawać pytania oraz wymieniać się doświadczeniami i uwagami na temat skuteczności zastosowanych technik w codziennej pracy z pacjentami.

ZAPISZ SIĘ NA KURS

Venue

Sala Szkoleniowa
ul. Romera 10
Warszawa, Polska
+ Google Map

Organizer

Centrum Wiedzy Praktycznej
Phone
+48 609 808 407
Email
kontakt@kursydlafizjoterapeutow.pl + Kalendarz Google+ Eksportuj iCal
View Organizer Website