Ładowanie Wydarzenia

← Back to Wydarzenia

Dr Sean Gibbons

Sean Gibbons w 1995 roku ukończył Manchester University. Swój czas rozdzielał pomiędzy praktykę kliniczną, nauczanie oraz badania naukowe. Swoją karierę poświęcił zagadnieniom związanym z rehabilitacja ruchową. Intensywnie zgłębiał problematykę mechanizmów leżących u podstawy zmian (hipo/hipermobilność) w zakresie ruchu. Bardzo ważną rolę w tym miejscu pozostają prymitywne odruchy. Zidentyfikował nowe odruchy prymitywne i opracował postępowanie kliniczne względem niech. Jego przewód doktorski poświęcony został rozwijaniu zasad preskrypcyjnego przewidywania klinicznego do określonych ćwiczeń z zakresu kontroli motorycznej przy bólach odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Została opracowana nowa, kluczowa sub-klasyfikacja:

neurokognitywna funkcja kontroli motorycznej, która odnosi się do ekstremalnie słabego ruchu oraz zdolności uczenia się; reprezentacja bólu i dysregulacja neuroimuno-endokrynna.

Jego aktualna praca zmierza do potwierdzenia modelu tej subklasyfikacji. Sean Gibbons zaprezentował swoje odkrycia zarówno na konferencjach w Kanadzie jak i zagranicą. Ponadto wydał wiele publikacji, w tym rozdziały w książkach poświęcone powyższemu zagadnieniu. Jest zrzeszonym badaczem na MUN. Sean Gibbons jest również wykładowcą na MC Master’s Advanced Orthopaedic Musculoskeletal/ Manipulative Physiotherapy Specialization.

listopad 2022

Terapia przetrwałych odruchów-Primitive Reflexes & Motor Control

10 listopada @ 08:30 - 12 listopada @ 17:00
Sala Szkoleniowa, ul. Romera 10
Warszawa, Polska
3500zł

TERMIN KURSU:
10-12.11.2022
Program zakłada m.in. naukę rozpoznawania przetrwałych odruchów pierwotnych, ocenę i przeprowadzanie rehabilitacji w przypadku ich występowania. Zrozumiesz rolę i znaczenie PR w odniesieniu do dolegliwości bólowych, funkcji kognitywnych oraz kontroli motorycznej. To ma ogromny wpływ na korygowanie sposobu poruszania się, strategię i proces rehabilitacji, a także zdolności uczenia się. Bez wątpienia wiedza ta jest również bardzo ważna w kontekście rehabilitacji neurologicznej

Dowiedz się więcej »

Ból niemechaniczny/centralny- Body Imagery& Central Pain by dr Gibbons

13 listopada @ 08:30 - 15 listopada @ 17:00
Sala Szkoleniowa, ul. Romera 10
Warszawa, Polska
3500zł

TERMIN KURSU:
13-15.11.2022
W trakcie kursu poznasz sposoby terapii oparte na dowodach uznane na całym świecie, który możemy podzielić na 3 częśći:
- specyficzny trening motoryczny,
- trening oddechowy,
- zalecenia dotyczące odżywiania.
Sposoby rehabilitacji neurorozwojowej które poznasz oparte są na wiedzy w jaki sposób uczymy się naszej linii centralnej oraz budujemy schemat ciała. Odbywa się to poprzez odruchy prymitywne i posturalne na których budujemy wzorce ruchowe poprzez system sensomotoryczny.

Dowiedz się więcej »
+ Eksportuj wydarzenia