Medycyna osteopatyczna i sportowa – kurs dla fizjoterapeutów

Kurs dla fizjoterapeutów, osteopatów poświęcony rehabilitacji sportowców

Sport na przestrzeni ostatnich lat stał się popularną rozrywką oraz zapleczem zdrowotnym dla szerokiej rzeszy odbiorców. Ostatnimi czasy wykształtować się sport zawodowy, wyczynowy, rekreacyjny, masowy a także sport leczniczy. Obecnie bardzo wiele osób podejmuje aktywność fizyczną, jednakże należy pamiętać, że sport to nie tylko zdrowie, sława czy rozrywka. Większość zajęć sportowych jest niestety nieodłącznie związana z zagrożeniami w postaci urazów i kontuzji.

Kolano biegacza, zapalenie ścięgna Achillesa, problemy z rozcięgnem podeszwowym. dolegliwości bólowe kolan, bioder, piszczeli- to tylko nieliczne przykłady dolegliwości, z którymi borykają się osoby uprawiające sport- niezależnie od tego czy są oni zawodowcami czy amatorami.

Gabinety fizjoterapeutyczne są bardzo często odwiedzane przez sportowców.

Fizjoterapeuta powinien wykazywać się nie tylko bardzo dobrymi umiejętnościami z zakresu terapii manualnej, ale również potrafić prawidłowo ocenić wzorce ruchowe, wyjaśnić pacjentowi mechanizm powstawania poszczególnych patologii, jak rownież podjąć właściwe działania prewencyjne mające na celu zapobieganie poszczególnym urazom.

Zapraszamy na kurs: Medycyna osteopatyczna i sportowa – urazy i kontuzje w sportach biegowych.

Kurs prowadzi Peter Horobin, specjalista medycyny osteopatycznej i sportowej.

Podczas trzydniowego kursu poznasz:

  • zasady oceny klinicznej,
  • techniki terapii manualnej
  • zasady analizy biegu, reedukacji biegu,
  • zasady testowania siły,
  • propozycje programów terapii
 w odniesieniu do najpowszechniejszych urazów I kontuzji biegaczy (np. proponowane podejście rehabilitacyjne ścięgna Achillesa… itp.)
  • wewnętrzne i zewnętrzne czynniki ryzyka wystąpienia kontuzji u biegacza w ujęciu strukturalnym, psychosocialnym jak również najczęstszych błędów treningowych
  • przegląd tendinopatii: procesy patologiczne, badanie kliniczne, diagnoza, propozycja programu rehabilitacji
  • przypadki kliniczne oraz modele rehabilitacyjne

 ,…