fbpx
Open/Close Menu Kursy dla fizjoterapeutów, osteopatów i lekarzy. Terapia manualna, Dry Needling, techniki powięziowe, manipulacje wisceralne, PNF podstawowy,
terapia manualna kurs

Kurs anatomii palpacyjnej w prosektorium

Kursy dla fizjoterapeutów, lekarzy i osteopatów w prosektorium

Centrum Wiedzy Praktycznej zaprasza na zaawansowane kursy anatomii prosektoryjnej.

Kurs został podzielony na trzy niezależne od siebie moduł. Oznacza to, że możesz wziąć udział tylko w tym module, którego tematyka jest bliża Twoim zainteresowaniom.

Moduł 1:

Podczas tego zjazdu uczestnicy będą docierali na materiale prosektoryjnym do złożonych i skomplikowanych struktur kończyny górnej oraz klatki piersiowej z umówieniem wszelkich zależności biomechanicznych, neurologicznych i mięśniowo-powięziowych.

Szczegóły

Moduł 2:

Zjazd został poświęcony zagadnieniom związanym z kończyną dolną oraz grzbietem. Przy wykorzystaniu preparatów odcinkowych oraz zwłok całościowych będziemy omawiać m.in. połączenia i powiązania strukturalno-funkcjonalne

Szczegóły 

Moduł 3

Moduł trzeci w całości obejmuje zagadnienia związane z obszarami:

● Stawu skroniowo- żuchwowego-  biomechaniki, unerwienia, możliwych dysfunkcji i powiązania z pracą odcinka szyjnego kręgosłupa.
● Górnego odcinka kręgosłupa szyjnego ze szczególnym zwróceniem uwagi na mięśnie proste tylnie głowy i ich połączenie z oponą twardą, autonomiczny układ nerwowy i jego powiązanie z unaczynieniem szyi i głowy, oraz możliwy wpływ dysfunkcji tych struktur na ból głowy i zawroty głowy.
● Nerwów czaszkowych, nerwu potylicznego większego i mniejszego, nerwu usznego i punktu Erba oraz ich dysfunkcji.
● Anatomii wisceralnej ze zwróceniem uwagi na unerwienie i unaczynienie topografię i powiązania narządów względem siebie i względem ściany jamy brzusznej oraz połączenia powięziowe i więzadła, oraz wpływu patologii narządów wewnętrznych na ustrój.
● OUN

Szczegóły

anatomia kurs
kursy dla fizjoterapeutówkursu dla rehabilitantówszkolenia dla fizjoterapeutów i rehabilitantówkurs technikiterapia manualna kurs

Dlaczego warto skorzystać z kursu anatomii palpacyjnej w prosektorium?

Znajomość anatomii człowieka jest czynnikiem, który determinuje trafną diagnozę oraz odpowiednie postępowanie terapeutyczne. Bez wątpienia topografia, budowa, współzależność struktur kostnych oraz miękkich to bardzo skomplikowane elementy, które wymagają dokładnego poznania. Wiedza z atlasów anatomicznych jest w tym miejscu niewystarczająca, dlatego też oferujemy Państwu praktyczny kurs Anatomii Terapii Manualnej i Osteopatii prowadzony w prosektorium. Do dyspozycji uczestników będą zarówno zwłoki całościowe jak i preparaty częściowe.

Jedną z zalet naszego kursu anatomii palpacyjnej w prosektorium jest bardzo duża ilość preparatów oraz możliwość samodzielnego preparowania- oczywiście pod okiem naszych doświadczonych prosektorów.

Ponadto nasz kurs anatomii palpacyjnej w prosektorium jest wzbogacony o liczne uwagi kliniczne oraz przykłady pacjentów.
W trakcie zajęć wyświetlane będą zdjęcia RTG, TK oraz MRI omawianych struktur w celu przełożenia oglądanego obrazu na tkanki obserwowane in vivo.

kurs terapia manualna warszawa

KOSZT:
Koszt 1450 zł. / 2 dni
Cena zawiera niezbędny osprzęt dla uczestnika ( rękawice, czepki, fartuchy) sprzęt do preparowania zwlok, mikroskop i lampy zabiegowe, bufet kawowy i obiad.

Termin poszczególnych modułów dostępne są na naszej stronie w części Zajęcia Prosektoryjne

ZAPISY:
Poprzez formularz zgłoszeniowy https://kursydlafizjoterapeutow.pl/formularz/

Należy dokonać wyboru modułu

PROWADZĄCY
Prosektor/ PT/ MTI Michał Szlęzak
Prosektor/ Neuroanatom Andrzej Kaśkosz

Zapraszamy, Centrum Wiedzy Praktycznej
Kontakt@kursydlafizjoterapeutow.pl
Tel: 609808407
www.kursydlafizjoterapeutow.pl.

Logo_footer   
    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016
CLOSE
CLOSE
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus