fbpx
Open/Close Menu Kursy dla fizjoterapeutów, osteopatów i lekarzy. Terapia manualna, Dry Needling, techniki powięziowe, manipulacje wisceralne, PNF podstawowy,
kursy dla rehabilitantów

Kurs twarzoczaszka – terapia stawów skroniowo żuchwowych

Kurs twarzoczaszka- zintegrowanego podejścia do tematyki stawów skroniowo-żuchwowych i twarzoczaszki.

 
 Co na kursie?
 
Zdobyta podczas kursu wiedza niewątpliwie ułatwi nie tylko rehabilitację dysfunkcji związanych z zaburzeniami na poziomie twarzoczaszki, ale również ułatwi komunikację ze specjalistami w zakresie stomatologii i ortodoncji.
 
Podczas kursu kładziemy nacisk na umiejętności praktyczne. Uczestnicy poznają zagadnienia związane z anatomią twarzoczaszki jak równiez będą doskonalić swoje umiejętności w zakresie palpacji. Wiedza ta niewątpliwie pozwoli na szybsze odnalezienie związku przyczynowo-skutkowego poszczególnych dysfunkcji w ciele człowieka.
kursy dla rehabilitantów
Kurs twarzoczaszka- zintegrowanego podejścia do tematyki stawów skroniowo-żuchwowych i twarzoczaszki.

Zaburzenia w obrębie twarzoczaszki, które będziemy poruszać na kursie

Podczas kursu poruszymy tematykę związaną m.in ze wzorcami zaburzeń w obrębie kości sitowej, nosowych, a także w obrębie kości jarzmowych i szczękowych.
W kolejnej części omówimy także wzorce zaburzeń w obrębie zgryzu. Istotnym aspektem będzie również omówienie relacji zgryz-czaszka-ciało wraz z omówieniem postępowania rehabilitacyjnego.
 
Po ukończeniu kursu uczestnicy będa potrafili dostrzec określone dysfunkcje w obrębie twarzoczaszki, a także zidentyfikować powiązanie patologii z zaburzeniami psychoemocjonalnymi a także ich potencjalny wpływ na posturę pacjenta.
 
Uczestnicy zdobędą wszystkie teoretyczne i praktyczne narzędzia niezbędne w zintegrowanym postępowaniu rehabilitacyjnym a także współdziałaniu w wielodyscyplinarnym zespole specjalistów (dentystów, logopedów, neurologów, ortodontów). Aspekt ten jest wysoce istotny biorąc pod uwagę wieloczynnikową naturę dysfunkcji skroniowo-żuchowowe
 

Dla kogo jest kurs twarzoczaszka i stawy skroniowo żuchwowe?

 
Kurs skierowany jest do fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, oraz lekarzy zajmujących się leczeniem problemów w obszarze twarzo-czaszki i obszarze czaszkowo-żuchwowym.
 
 
 

Szczegółowe informacje na temat kursu

🕐Termin: 25-26.01.2020
 
Miejsce szkolenia: Warszawa ul. Romera 10
 
Prowadzący: Grzegorz Kowalski D.O
Cena 900 zł
 
Kurs wpisany do BUR
Możliwość uzyskania dofinansowania również z KFS
 
☎️Kontakt: 609-808-407
KategorieKursy i szkolenia
Logo_footer   
    Wszystkie prawa zastrzeżone © 2016
CLOSE
CLOSE
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus